Společnost Golfstart spol. s r.o. je ryze českou společností. Byla založena v roce 2008. Není zatížena žádnými dluhy či úvěry. Průměrný věk pracovníků se pohybuje okolo 48 let.
Naše společnost má v portfoliu několik aktivit. Investování do drahých kovů má pro nás mimořádný význam z toho důvodu, že je aktivitou, kterou považujeme v současné době za nesmírně užitečnou z hlediska uchování vytvořených hodnot lidskou prací.
Nejsme pouze prodejci investičních kovů, ale také investoři
Při nejisté budoucnosti nemůže být dlouhodobé hmotné zajištění výsledkem náhody, ale vyžaduje systematické přemýšlení, dávku prozíravosti a aktivní jednání. Proti finančnímu systému, který nás přes inflaci plíživě a přesto masivně vyvlastňuje je nutná sebeobrana. Snažíme se poskytnout informace a fakta, která mohou pomoci v aktivním jednání všem těm, kteří jsou ochotni zamyslet se kriticky nad současným zaběhlým stavem věcí a samozřejmě nabízíme ty správné investiční produkty, jimiž se dá efektivně a spolehlivě před ekonomickými otřesy bránit.
Máme vytvořenu spolehlivou síť renomovaných zahraničních zpracovatelů zlata a stříbra a jsme schopni do týdne dodat téměř jakékoli požadované množství .
V současné době začíná být investiční zlato a astříbro především v zemích západní Evropy periodicky nedostatkovým zbožím, takže u některých typů investičních mincí a cihel může být až jednoměsíční prodleva v dodávkách.
Nejjednodušší investice = investice do investičního zlata a střÍbra
Mezi našimi tuzemskými partnery je i ČNB, která vydává nádherné pamětní a výroční mince, které mají nejen vysokou sběratelskou hodnotu, ale navíc hodnotu investiční. Úředním věstníkem Evropské unie jsou totiž zlaté mince považovány za investiční zlato. Naše marže jsou minimální a férové a férově přistupujeme i ke zpětnému výkupu, které u investičního zlata, stříbra a investičních mincí našim klientům garantujeme. Vaše investice proto není žádným rizikem, protože kdykoli potřebujete hotovost, okamžitě provedeme zpětný odprodej. Při současném cenovém vývoji na trhu cenných kovů je spíše pravděpodobné, že na takovéto transakci spíše vyděláte.
Námi nabízené produkty na adrese sídla společnosti z bezpečnostních důvodů neskladujeme, ale expedujeme z bezpečného depozitáře. Předávání je třeba domluvit dopředu a provádíme většinou v bance. Větší objednávky jsou dodávány přímo na zakázku ze zahraničí, a proto je běžná dodací lhůta až do sedmi dnů ode dne Vaší objednávky. Většina zakázek je vyřizována prostřednictvím cenného pojištěného balíku, doručeného proti podpisu českou poštou na dobírku (do 999 000 Kč). Objednávat je možno rovněž telefonicky. V případě, že máte zájem o jiné investiční mince, než máme aktuáně v nabídce, dejte nám vědět, protože je dokážeme velice pravděpodobně přes naši dodavatelskou síť zajistit.
A ještě jednou než si koupíte svoje první investiční zlato nebo investiční stříbro, dáme vám několik pádných argumentů, které mluví proti zlatu a stříbru a vy se potom sami svobodně rozhodujte a hledejte další informace.
1) Investiční zlato nenese úrok
Zlato není úročeno, ale nastane-li hyperinflace nebo měnová reforma, což není nic jiného než státní bankrot, vytratí se okamžitě naspořený kapitál včetně úroků (u papírových peněz). Investiční zlato tyto ztráty mnohonásobně vyrovnává, protože umí držet a zvyšovat svou hodnotu. To, že nenese úrok, je jeho hlavní výhoda, protože bychom ho už dávno museli uvádět v daňových přiznáních.
2) Transport investičního zlata a jeho uložení jsou drahé a nebezpečné
Rovněž papírové peníze jsou při transportu ohroženy krádeží jak známe z TV zpravodajství dokonce už i v ČR. Investiční zlato už ale nikdo nepřevede na cizí účet. Přeprava několika kilogramů zlata je stejně složitá jako přeprava desetiticíce EUR. Letištní kontrola zachytí snadno očipované bankovky, ale zlaté mince v peněžence jsou prostě kovové mince. Uložíte-li si investiční zlato bezpečně doma, máme to zadarmo. Nejlevnější pronájem trezoru ve Švýcarsku stojí 40 švýcarských franků za rok.
3) Investiční zlato podléhá vysokým cenovým výkyvům
Cena investičního zlata opravdu kolísá, přičemž ale skutečná cena kovu a jeho kupní síla není jedno a totéž. Cena papírových peněz neustále kolísá a to nejen vůči jiným měnám, tak vůči zlatu a stříbru. Nikdy není žádný vklad bez rizika, ale povšimněme si sotva tohoto faktoru: žádná úřední čísla, ale vývoj kupní síly rozhoduje o tom, jak kvalitní je investice. Ta v případě zlata a stříbra roste a v případě papírových peněz klesá (tomu jistě už každý rozumí, když se podívá na své každoroční náklady například na elektřinu, plyn, služby atd.). Proto investor do drahých kovů z podstaty věci podstupuje menší riziko, než ten, kdo investuje do papírových peněz.
4) V recesi s deflací bude investiční zlato prodáváno pod cenou
Toto je pravda, ale historická zkušenost je taková, že zlato si ve srovnání s papírovými měnami i zlatem krytými vždy vedlo velice dobře. Ceny životně důležitého zboží obvykle klesly o 80%, kdežto cena zlata o 20%. Zlato tedy svou cenu ztrácí pomaleji než ostatní zboží.
5) Vláda může postavit vlastnictví investičního zlata a investičního stříbra mimo zákon
Toto se dokonce v USA a SSR již stalo. Většina zlata však zůstala dobře ukryta nebo byla vyvezena do ciziny. V dnešní době by to znamenalo koordinovanou monstrózní akci, která je například v Indii (s její zlatou zásobou) a Švýcarsku neproveditelná. Zlato by se tam tajně shromáždilo, ukrylo a potom si našlo svou cestu. A pozor, držení stříbra nebylo nikdy v lidských dějinách postaveno mimo zákon.
6) Investiční zlato nemá společenskou funkci, nepřináší dividendy, nemá žádný hospodářský ani finanční význam
Ano, nenese úrok a nepřináší dividendy. Proč ale tedy centrální banky hromadí tisíce tun tohoto kovu? Proč silná střední třída v Indii a Číně usiluje o co největší množství tohoto bezvýznamného kovu? Proč obyčejní lidé v západní Evropě tradičně zvyklí na sofistikovanější investiční metody papírových aktiv skupují investiční zlato a stříbro? Je to totiž to nejprodávanější a tím pádem nejhodnotnější zboží vůbec.